Pražské procházky bez bariér

Pro ty, kteří užívají mechanický nebo elektrický vozík, ale také rodičům s kočárky či seniorům může být dobrým zdrojem inspirace pro jejich výlety průvodce po historické Praze Čtyři pražské procházky bez bariér (vyd. 2017) a na něj navazující publikace ve stejném duchu Čtyři pražské procházky bez bariér II (2019). Ta je zavede do míst méně známých, což jim ale v žádném případě neubírá na zajímavosti.

Průvodce vydal Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Prague City Tourism, na jehož webových stránkách si ho můžete ZDARMA stáhnout v sekci „Média“, anebo tak můžete učinit jediným kliknutím v následujícím textu.

ČTYŘI PRAŽSKÉ PROCHÁZKY BEZ BARIÉR

Mají různý stupeň obtížnosti a vedou Starým Městem, Hradčany, Malou Stranou a Vyšehradem. Vybrané trasy se vyznačují zpevněným povrchem, vyhýbají se schodům, úzkým průjezdům a extrémním sklonům. Všechny začínají v dosahu MHD a jejich součástí jsou i zajímavé objekty či toalety s úplnou nebo částečnou přístupností. Průvodce je pro lepší orientaci doplněn přehlednými mapkami s vyznačenou trasou a informačními piktogramy. OTEVŘÍT

titulní stránka brožury Čtyři pražské procházky

 

ČTYŘI PRAŽSKÉ PROCHÁZKY BEZ BARIÉR II

Vybrané trasy, které opět respektují specifické potřeby lidí s hendikepem nebo jiným pohybovým omezením, vedou tentokrát po říčních ostrovech s romantickou atmosférou a objevují kouzelné výhledy, nevyhýbají se však ani modernějším čtvrtím s velice osobitým charakterem. S průvodcem je tak možné bezpečně vyrazit do Holešovic, na Pražské ostrovy, Letnou či do Karlína. OTEVŘÍT

ukázka z průvodce - foto z Holešovic

 

DALŠÍ TIPY:

  • Podívejte se také na možnost vyrazit si na některou pražskou bezbariérovou naučnou stezku – klikněte SEM.
  • Praha vychází vstříc potřebám osob s omezenou schopností pohybu i digitální mapou přístupnosti budov a veřejných prostor, díky níž si můžete naplánovat svou cestu po městě a vyhnout se tak nepříjemným překvapením. Více o mapě najdete ZDE.

 

8. 1. 2018 Roman Sovák